top of page
  • תמונת הסופר/תBnei Dror בְּנֵי דְּרוֹר

פניה משלומי טלמור, יו"ר הועד

תושבים יקרים שלום רב,


אני פונה אליכם באופן אישי לאור התכתבויות שונות שהועברו אלי אשר תוקפות את חבריי לועד ובעיקר אותי באופן אישי.


אין לי כוונה להתעמת עם תושבים, וגם אין לי יכולת להשיב לכולם או להפריך כל סילוף. הדברים מאוד מורכבים, הפרטים רבים, הקרעים טריים, ולכן אשתף אתכם בעיקרי הדברים כפי שאני רואה אותם.

1. אתחיל מהסוף; אמש קיבלה המליאה החלטה לפיה ראש המועצה יודיע למועצה הארצית שהוא חוזר בו מהסכמתו למתווה cd (העוקף) וזאת מבלי לחזור למתווה ab אלא לחלופה שלישית מוסכמת בלבד.


2. למען הסר ספק, זו בדיוק ההחלטה עליה המליץ הועד לאורך כל הדרך, קרי, התנגדות זהה לשני המתווים, מבלי לתעדף תוואי אחד על פני האחר, ולפעול ככל האפשר למציאת חלופה שלישית. בנוסף סיכמנו בועד שכל החלטה אחרת תהיה מבוססת אך ורק על חוות דעת מקצועית של מומחה.


3. לצערי, עם קבלת ההחלטה האמורה בועד, החלה מסכת של לחצים מצד גורמים שונים שביקשו שחתום על מכתב לראש המועצה הדורש לבטל את מתווה cd ולחזור למתווה ab. משסירבתי לחתום, הפכתי בעיני קבוצת הפעילים המתנגדים לתוואי cd - לאוייב.


4. למרות זאת, אני מבין את כאבם ולכן העדפתי להתרכז בהחלטת המליאה שהתקבלה כאמור בערב אתמול. מרגע שהתקבלה, חובה על כולם להתאחד לטובת המטרה המשותפת. עברנו משוכה ראשונה בלבד והדרך עוד ארוכה ורוויית קשיים...


5. נקודה נוספת, שלהבנתי הטרידה רבים, קשורה בטענה שלפיה ביקשתי כביכול מראש המועצה לדחות את החלטתו בחודשיים. על כך אשיב: לא היה ולא נברא! (אזכיר כי הישיבה הוקלטה).


6. כיוון שנראה שהדברים מאוד חשובים לרבים, אני מוצא חובה להרחיב ולהסביר;

לאחר שהבעתי את התנגדותו הנחרצת של הועד לשני המתווים, ביקשתי מראש המועצה בקשה פרקטית, שיוציא מכתב לחברת חשמל ובו בקשה שיעצרו מיד את כל העבודות למשך חודש-חודשיים עד שיציע חלופה שלישית ישימה.


"החודשיים" לא נועדו לשום דחייה של החלטתו של ראש המועצה אלא להיפך, נועדו לתחום את המועצה לסד זמנים לוחץ של עד כחודשיים (יתרת הקדנציה של ריטוב) בהן תידרש להעמיד תכנית חלופית מלאה וישימה מבלי למסמס את ההחלטה.


אני משוכנע שאם ריטוב, ראש המועצה, יגיע לועדה הארצית (המורכבת מכ 30 חברים: נציגי ממשלה ראשי הערים הגדולות וכמה ראשי מועצות) ויבקש לפתוח תכנית ארצית מאושרת לתשתית חשמל ארצית, שאושרה לאחר למעלה מעשר שנות דיונים, מבלי להעמיד תכנית חלופית ממשית וישימה - איש לא יתייחס ברצינות לבקשה... זוהי תחשב כבקשה סתמית שקל ביותר לדחותה!


איש לא יסכים לפתוח תכנית ארצית כך סתם בלי חלופה אמיתית! לפיכך חשבתי ועדיין, שניתן לשפר את טווח הסיכויים רק אם ראש המועצה יביע את התנגדותו לשני המתווים במיידי, וילווה את בקשתו זו בבקשת היערכות של כחודשיים לצורך העמדת תכנית חלופית ישימה, מגובה תסקיר סביבתי, ובעיקר מקובלת על ראשי המועצות הגובלות!

בלי זה, לדעתי, הסוף ידוע מראש...


7. לצערי, החלטת המליאה, הגם שמבקשת לחזור בה משני המתווים, אינה נוקטת בלו"ז להעמדת תכנית חלופית ואף לא עוסקת בתכולתה.


8. עם זאת, הדרישה המהותית מהמועצה התקבלה, והיא התנגדות לשני המתווים. כעת "הכדור" נמצא בעיקר בידי המליאה בתוכה נציגנו מטעם בני דרור (קובי רייך) שהצליח אמש לרתום את מרבית חברי המליאה לטובתנו.


9. אומר, על דעתי בלבד, כי חשוב ביותר בעיני להתחבר ולרתום את ראש המועצה בכל דרך כדי שיפעל בענייננו בחודשים שנותרו לו עד סוף הקדנציה, שכן הוא היחיד שמסוגל להגיע למתווה חלופי ממשי, בהסדר מוסכם, ללא התנגדויות מצד המועצות הרלבנטיות הגובלות, ולהשפיע מתוך ניסיונו והיכרותו רבת השנים על המועצה הארצית.


10. אנו בועד נמשיך לעקוב, לגבות את נציגנו במליאה, ונדאג להשלמת חוות דעת מומחה מטעמנו לתמיכה בהתנגדות לשני המתווים לכל מקרה שיבוא...


11. לבסוף, היום אחה"צ שוחחתי עם קובי רייך חברנו במליאה. הסכמנו להמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא כבעבר, וחשוב מכול, הסכמנו על הצורך לחבר ולאחות את הקרעים במושב. אנו מבינים את סערת הרגשות ועם זאת נבקש מכל אחת ואחד להרגיע את סביבתם. ידע כל תושב שהפיצול מחליש את כולנו ומרחיק אותו ואותנו מהמטרה.


אני מקווה ומאמין ששיתוף הפעולה עם האגודה, נציגנו במליאה וועדת ההיגוי ישוב ויתהדק.

בברכה,

שלומי טלמור, יו"ר הועד

בשמי.8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page